Dlaczego oglądamy lokalne stacje telewizyjne?


Lokalne telewizje, czy to ośrodki Telewizji Polskiej, czy prywatne stacje o zasięgu regionalnym, cieszą się w Polsce sporą popularnością. Nie dysponują takim budżetem, jak stacje ogólnopolskie, mniej mają wpływów z reklam, nie stać ich na zakup najnowszych produkcji filmowych, które przyciągałyby rzesze widzów. Gdzie zatem tkwi ich sekret?
Otóż sukces zawdzięczają lokalności. Każdy mieszkaniec miasta, na przykład Wrocławia czy Krakowa, wie, że z ogólnopolskich serwisów informacyjnych niewiele się dowie o wydarzeniach w regionie, chyba, że ma miejsce coś spektakularnego. Natomiast dziennik w telewizji regionalnej skupiony jest wyłącznie na sprawach na przykład wrocławskich.

Dowiemy się, co nowego w Radzie Miasta, jakie inwestycje są planowane w najbliższym okresie, które ulice lepiej omijać ze względu na remonty, jakie zmiany w komunikacji miejskiej, co nowego w teatrach, muzeach, jakie wydarzenia kulturalne nastąpią w mieście w najbliższym czasie. I najważniejsze – pogoda. Wiele osób ogląda lokalne wiadomości tylko po to, aby zobaczyć dokładną prognozę pogody dla ich regionu.
Inne ważne dla mieszkańców programy to tak zwane poradniki. Wiele telewizji regionalnych produkuje programy specjalnie dostosowane do lokalnego rynku. Są to na przykład programy budowlane czy dotyczące rynku mieszkań. Mieszkańcy danego miasta mają okazję dowiedzieć się interesujących rzeczy, przy okazji osadzonych w ich lokalnych realiach. Przecież koszty życia różnią się w zależności od miejsca w Polsce. Dlatego takie programy najczęściej oglądamy w telewizji regionalnej. Podobnie ze wszystkimi innymi programami poradnikowymi. W lokalnej telewizji widzowie z danego miasta polecą nam dobrego dentystę, kosmetyczkę, tani sklep spożywczy. Dowiemy się o godzinach otwarcia urzędów. W razie problemów, każda telewizja lokalna ma swój program interwencyjny. Można zgłosić się do redakcji i być może uzyskać interwencję. Dużo łatwiej niż w telewizji ogólnopolskiej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.