Fabryki telewizorów atakują.


Telewizor w dzisiejszych czasach stał się bardzo popularnym urządzeniem. Spełnia nie tylko role rozrywkową ale także rolę informacyjna. Niegdyś telewizor był bardzo drogim sprzętem, na który mogły sobie pozwolić jedynie zamożne rodziny. Dzisiaj ten sprzęt jest dostępny niemal dla każdego. Na pólkach w sklepach RTV znajdziemy mnóstwo modeli o różnych rozmiarach przekątnej ekranu.

Dzisiejsze telewizory różnią się sposobem wyświetlania obrazu a także posiadaną matrycą. Może być to matryca LCD lub tak zwana plazma. Na terenie polski istnieje także wiele fabryk produkujących telewizorów. Są to fabryki z kapitałem zagranicznym. Jedną z największych firm produkujących sprzęt elektroniczny jest firma LG.

Firma z korzeniami tajwańskimi pochodzi posiada fabrykę w specjalnej strefie ekonomicznej pod Wrocławiem. Produkuje tam najnowszej generacji telewizory LCS w milionach sztuk rocznie. Zajmuje się również produkcją wyświetlaczy które trafiają do innych firm konkurencyjnych produkujących telewizory. To iż istnieje bardzo duży popyt na telewizory, udowadnia firma która ogłosiła niedawno iż fabryka pod Wrocławiem zostanie powiększona o dodatkową halę produkcyjną. Jednym problemem firmy produkującej telewizory stało się zatrudnienie, pomimo tego iż jest to gigant produkujący dobre telewizory, pensje pracowników nie przekraczały tysiąca złotych. Dlatego też firma nie mogła działać na pełnych obrotach. Obecnie fabryka ta działa i ciągle powiększa swoją ofertę produkcyjną. Nie zapowiada się na to aby kiedykolwiek produkcja telewizorów mogła spaść. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele, kusząc najnowszymi funkcjami. Również w budowaniu sprzedaży telewizorów pomagają programy telewizyjne, które powiększają swoją ofertę o coraz to ciekawsze opcje, takie jak internet w telewizji czy filmy na zamówienie. Ostatnim hitem lat stała się telewizja trójwymiarowa przenoszona na domowe telewizory, zapowiada się więc ponowna rewolucja na półkach sklepu i chęć posiadania telewizorów w najnowszych systemach co zwiększy naszą przyjemność w oglądaniu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.