Wrocław reklamuje się na billboardach


Stolica dolnego Śląska przeznaczyła dwa miliony złotych na promocję własną w innych miastach. Jak podaje telewizja Wrocław, środki przeznaczono na kilka różnych kampanii promocyjnych. Pierwsza z nich to kampania pod hasłem „Wrocław – miasto, które rozwija”.

Wrocławscy spece od marketingu chcą tym hasłem zachęcić do studiowania właśnie w tym ośrodku akademickim. Jak powiedział telewizji Wrocław jeden z nich, młodzież ma coraz większe możliwości wyjazdu z rodzinnego miasta na studia. Atrakcyjne kierunki, wysoki poziom kształcenia mogą sprawić, że zamiast tradycyjnych ośrodków elitarnego nauczania, czyli Warszawy i Krakowa, wybiorą na przykład Wrocław.

Zwłaszcza, że w mieście jest też bardzo bogate życie kulturalne, dużo organizuje się festiwali, ciekawą ofertę mają lokalne teatry, muzea, ośrodki kultury. Na ulicach innych miast, w tym Łodzi, Rzeszowa, Warszawy i Krakowa, zawisły też reklamy odbywających się we Wrocławiu zawodów sportowych. Inna akcja plakatowa związana jest z wielkimi inwestycjami, jakie miały ostatnio miejsce we Wrocławiu. Powstało w ten sposób wiele tysięcy miejsc pracy, w tym dla specjalistów. Władze Wrocławia, jak podaje wrocławska telewizja, postanowiły ściągnąć na te miejsca osoby pracujące w Anglii i Irlandii. Właśnie tam zawisły zachęcające billboardy. Cała akcja może okazać się skuteczna, ponieważ Wrocław to bardzo ciekawe miasto, gdzie można dodatkowo dobrze zarobić, a koszty życia są porównywalne z innymi dużymi miastami w Polsce. Jak wynika z prognoz, we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie nawet stu tysięcy osób. Inna akcja plakatowa ma pokazać mieszkańcom innych miast, w tym Krakowa, Łodzi i Warszawy, jak ciekawym turystycznie miastem jest Wrocław. Promuje się hasłem „Teraz Wrocław”, nawiązującym do hasła „Teraz Polska”. W innych miastach pojawiły się plakaty prezentujące najbardziej znane zabytki Wrocławia, ale również promujące wydarzenie kulturalne (festiwale) związane z miastem, również wydarzenia sportowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.