Powódź w telewizji


Cztery żywioły jakie występują na świecie są wyjątkowo niebezpieczne. Do tej pory mimo szybkiego rozwoju technologicznego nie udało się skutecznie chronić człowiekowi prze żywiołami. Jednym z najbardziej niebezpiecznych i porażającym żywiołem jest woda. Bardzo boleśnie przekonali się o tym mieszkańcy śląska w 1997 roku, kiedy to region ten nawiedziła powódź tysiąc lecia.

Po obfitych opadach śniegu i wiosennych roztopach poziom w rzekach stał się wyjątkowo niebezpieczny. Wiele rzek nie zdołała utrzymać w wałach narastającej wody, również wiele zaniedbań, typu brak wałów powodziowych czy zabezpieczeń na rwących rzekach doprowadziły do tego iż woda wylała się na ogromnym obszarze śląska.

Powódź ta dotknęła także Niemcy, Czechy oraz Austrię. Od chwili zaczęcia się tragedii wydarzenie to nie schodziło z pierwszych stron gazet. Był to ogromny sprawdzian dla polskiego społeczeństwa. Ważną rolę w pokazywaniu tego wydarzenia całemu światu odegrali dziennikarze i telewizja. Codziennie dziennikarze byli w środku tragedii. Pokazywali ludzką tragedię, byli w tych regionach gdzie powódź już była i w tych regionach gdzie miała dopiero dotrzeć. Szczególną rolę pełnili dziennikarze w Wrocławiu na bieżąco pokazując zalane miast i heroiczną walkę mieszkańców Wrocławia z żywiołem. Tylko dzięki dziennikarzom i telewizji, cały świat i cała Polska mogła się dowiedzieć jak bardzo cierpią mieszkańcy Wrocławia i okolic. To dzięki dziennikarzom ludzie dowiedzieli się o największych tragediach i problemach w zalanym przez ten okropny żywioł Wrocławiu. Uruchomiło to społecznych ruch, dzięki któremu niemal każdy starał się pomóc i zrobić coś dla powodzian. Transmisje w telewizji wzruszały do łez, pokazywały ogromna bezsilność a także w zbudzały złość na okropne wydarzenia, które towarzyszyły tej tragedii. Nie tylko ratownicy i służby państwowe pomogły ratować sytuację ale byli to również dziennikarze, którzy rzetelnie i w dramatycznych sytuacjach pokazywali jak i co zrobić aby pomóc w tej wielkiej tragedii jaka nawiedziła wrocławski region.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.