Wrocławska tragedia w czasie powodzi.


W czasie klęsk żywiołowych ludzie pomagają sobie nawzajem nie patrząc na żadne bariery. Często jest to pomoc heroiczna a przede wszystkim całkowicie bezinteresowna. Gdy śląski region w roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym nawiedziła największa do tej pory powódź w Polsce, zwana powodzią stulecia, dzięki telewizji i radio mogliśmy dowiedzieć się jak polskie społeczeństwo jest heroiczne i pomocne.

W czasie największej fali powodziowej i największych zagrożeniach przez ten nie do powstrzymania żywioł, telewizja na okrągło monitowała sytuacje w regionie Wrocławia. Telewizja pomagała koordynować akcje przeciwpowodziowe w tym czasie był to jedyny masowy środek przekazu informacji. Telewizja informowała mieszkańców Wrocławia i okolic o bieżącej sytuacji, o możliwościach podejmowania działań.

Na bieżąco były przekazywane informacje o dostawach pomocy i możliwości uzyskania tej pomocy. Telewizja w czasie powodzi we Wrocławiu odegrała ogromną rolę informacyjną a także szczególnie pomogła powodzianom. Dzięki relacjom dziennikarzy wiele osób z dalszych regionów Polski dowiedział się jak wielka jest to tragedia i jak wielkich zniszczeń dokonała woda. Dzięki dziennikarzom ruszyły akcje społeczne pomocy dla powodzian, wiele prywatnych firm czy osób pomagało na własna rękę organizując prywatne transporty wody pitnej, leków czy ciuchów. Cała polska starała się pomóc tak jak tylko to było możliwe. Codzienne relacje telewizyjne dziennikarzy z Wrocławia pokazało ogrom zniszczeń i ludzkiej tragedii. Dziennikarze byli niemal w każdej sytuacji i w czasie powodzi i tuż przed powodzią. Starali się dokładnie pokazać tragiczną sytuację. Telewizja jako środek masowego przekazu odniósł szczególna rolę w tym tragicznym wydarzeniu. Również dzięki telewizji czy radio wiele mieszkańców zostało ostrzeżonych o zbliżającej się sytuacji powodziowej. Dzięki temu mogli szybciej przygotować się do ewakuacji i zabezpieczyć swój majątek. Gdyby nie telewizja i dziennikarze, Wrocław i okolice poniosły by jeszcze większe straty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Szukaj
Seriale
    Czym się różnią polskie, a zagraniczne seriale przede wszystkim tym że te za naszej granicy mają lepszą obsadę i produkcję ale jest to efektem tego że po prostu mają większe budżety, niż nasze seriale np. taki budżet Brzyduli emitowanej przez TVN to będzie koło kilku Mln zł, a amerykański Lost to kilkanaście mln dolarów, tak więc widzimy jaka jest olbrzymia różnica no ale czemu się dziwić skoro Stany Zjednoczone to stolica filmu to tutaj w Hollywood powstają najlepsze światowe filmy, to tutaj uruchomiono po raz pierwszy serial online , to tu mieszkają najlepsi aktorzy, i to tu wydaję się bajeczne pieniądze, a zarabia się jeszcze większe no cóż i my możemy pomarzyć że kiedyś w Polsce będzie coś takiego i to my będziemy szczęśliwi gdy nasi rodacy będą odbierać prestiżowe nagrody za osiągnięcia filmowe taką jak jest Nagroda Akademii Filmowej Oskar która jest marzeniem każdego cenionego się przedstawiciela branży filmowej. Pomyślmy przecież od filmów także są podatki czym więcej film zarobi tym większy wpływ ma państwo,no ale niestety polska jest krajem w którym mało się inwestuję w rzeczy dzięki którym można zarobić. W tej branży jest wiele rzeczy na których można zarobić wywiady,przyjęcia charytatywne na które aktorzy przeznaczają rzeczy, reklamy itp. Ten rodzaj interesu jednak kieruję się też swoimi zasadami czym lepsze kontakty tym lepsza rola, oczywiście nie wszędzie ale wiele razy słyszymy że jakiś znany reżyser dał rolę swojemu krewnemu, możemy powiedzieć zwykła przysługa no ale to niesprawiedliwe że ktoś z talentem nie dostanie się na castingu chodź wypadł bardzo dobrze, a inny który w ogóle nie raczył zjawić się dostał pierwszoplanową rolę i to jeszcze z największą pensją, no niestety tak było i jest i to nie tylko w za granicą ale także u nas zawsze tak jest w takich interesach w których jest mowa o wielkich pieniądzach.